7. Vánoční dárky

28. října 2011 v 15:40 | Marcelka |  Jelen a Laň


Vím, že celá povídka se má týkat Jamese a Lily, ale komentáře z minulé kapitoly mě donutily věnovat tuto kapitolu hlavně Frankovi a Alici.


James se ještě téže noci potichu vykradl z Nebelvírské věže. Měl namířeno do sedmého patra. Uprostřed komnaty nejvyšší potřeby byla krásná mramorová myslánka. James ze své kapsy vyhrabal průhlednou lahvičku a chvilku pozoroval, jak se v ní hýří vzpomínky. Pak celý obsah lahvičky vlil do myslánky. Zhluboka se nadechnul a pomořil se do cizí mysli.
Jak James hned poznal, ocitl se v dívčích ložnicích. Byl večer a do pokoje zrovna vstupovala Lily Evansová. Na první pohled to vypadalo, že všechny její spolužačky už dávno spí. Teda kromě Alice, které tato vzpomínka patřila. Lily zřejmě netušila, že je ještě vzhůru.

Slečna Evansová měla na obličeji široký úsměv a zasněný výraz. Sedla si na parapet a pozorovala sněhové vločky padající z oblohy. Její široký úsměv prozrazoval její dobrou náladu.

Vzpomínka se změnila a najednou bylo poledne dalšího dne. Lily si zrovna dobalila poslední drobnosti a zavřela kufr. Všimla si, že na své posteli má malé plyšové zvířátko Jelena. Lily ho vzala do rukou a Jelen najednou ožil a hravě zavrtěl ocasem.

"Myslím, že už ty chlupy chápu," řekla si Lily pro sebe a na obličeji jí zářil nevěřícný úsměv. "Tak to jsem ho trochu podcenila."

Obraz se rozplynul a James byl trochu v šoku.

"Tak to je ten nejlepší dárek co jsem mohl dostat, díky Jonesová," řekl si pro sebe a musel se na vzpomínku podívat znovu a znovu. Když šel spát tak před očima viděl už jenom zasněný výraz Lily Evansové.

Astronomická věž byla nejvyšší místo v celých Bradavicích. Bylo tam chladno a celý prostor osvětlovaly jen hvězdy na obloze. Alice se blížila ke schodům vedoucím nahoru. Už začala pomalu pochybovat, že to byl dobrý nápad sem jít. Jediné co jí utěšovalo, bylo to, že za to Potter pěkně zaplatí. Když se konečně vyškrábala na poslední schod věže, uviděla, že tam někdo je. Stál zády k ní, byl opřený o zábradlí a pozoroval oblohu. Když zaslechnul její kroky tak zavřel oči a pomalu se otočil.

"Franku, to ty? zeptala se naprosto nechápavě Alice.
"Ne já…jen…James mě poslal se ti říct, že ten kluk nepřijde," vykoktal ze sebe Frank.

Alice jen chápavě přikývla a hluboce si povzdechla.

"Bože já jsem ubohá," řekla si spíš pro sebe než pro Franka. "Tohle si Potter pěkně odskáče."
"Ale z toho si nic nedělej, kdybys věděla, jaké trapasy se kolikrát staly mě," snažil se ji trochu utěšovat a moc dobře si uvědomoval, že s toho musí Jamese dostat tak dodal: " a James ti určitě taky chtěl jenom pomoct."

"Možná sice chtěl pomoct, ale i tak splní naši dohodu," ušklíbla se Annie. "Můžeš mi pomoct vymyslet pro něho nějaký trest."

Frank tušil potíže, za tohle ho kamarád určitě nepochválí. Ale proč ne, aspoň budou mít co řešit.

"Tak jo," řekl a sedl si na okraj astronomické věže a nohy mu vysely dolů.
"Co kdybychom ho postavily do sněhu v pyžamu a pořádně bychom ho zkoulovaly," navrhla škodolibě Annie.

Frank se nad tou představou lehce otřásl a dodal. "Trochu moc kruté ne, vždyť by mohl skončit s podchlazením."

"Tak třeba… třeba by mohl jít v pyžamu na noční procházku do zapovězeného lesa," přišla Alice s dalším nápadem.
"To by pro něho nebyl žádný trest, stejně tam chodí pořád."
"Tak by mohl jít na snídani do Velké síně jen v pyžamu," řekla Alice další svůj nápad.
"Co máš pořád s tím pyžamem," řekl a vycenil při úsměvu zuby.
"Black říkal, že Potter má jen samé se soby."
"Se soby? To se mi nějak nezdá, ale když to říkal Sirius."
"Jo to mi připomíná, že pro tebe mám vánoční dárek a protože už je po půlnoci tak ti ho můžu dát," řekla Alice, popadla hůlku a po vyslovení formule se jí dárek objevil v rukou.

"Páni tak to jsem teda nečekal," řekl překvapeně Frank. "Taky pro tebe něco mám a vykouzlil malý dárek a předal ho Alici.

Dárek pro Franka byl velmi úzký a už od pohledu šlo poznat, že jde o knihu.

"Takhle krásně dárky nebalí ani moje mamka," řekl Frank, když roztrhával obal. Pak z něj vytáhnul naprosto novou knížku Magické symboly.

"Paráda, tak to se mi bude hodit do Starodávných run," usmál se Frank. "Moc děkuju."

Dárek, co dostala Alice byla nějaká malá krabička. Když ji vybalila a otevřela, zatajil se jí dech. Uvnitř byl stříbrný náhrdelník, na kterém byl přidělaný přívěsek ve tvaru červeného srdce."

"To je rubín," řekl Frank a sledoval její reakci.
"Já… to…," koktala vyjeveně Alice.
"Chceš ho připnout?" zeptal se Frank.

Alice byla sice pořád překvapená, ale přikývla. Frak se zvedl a obešel ji. Alice stále seděla na okraji astronomické věže,

Frank se k ní sehnul a přes rameno mu podala náhrdelník. Frank jí odhrnul vlasy a připnul jí ho na krk.

"Vypadáš nádherně," řekl Frank a s těmito slovy jí lehce políbil na krk.

Alice se trochu lekla a podívala se na něj přes své levé rameno. Chvíli si jen vzájemně hleděli do očí a utápěli se v nich. Pak se Alice nahnula a lehce políbila Franka na rty. Odtáhla se a obdařila ho nejistým úsměvem. Frank jí úsměv opětoval a znovu se k ní nahnul a jejich rty se opět setkaly.

→6. Kapitola ↔ 8. Kapitola ←
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 °Lilo° °Lilo° | Web | 19. listopadu 2011 v 13:34 | Reagovat

To bolo pekné. :D Myslím že to dodalo príbehu šťavu keď si opísala aj vzťah F+A. Pokračuj, pokračuj. :)

2 Lily Lily | 3. srpna 2015 v 15:36 | Reagovat

Skvělá povídka ;) Všechny kapitoly jsou super :) Kdy bude další? ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama