Březen 2008

Harry a Ginny

23. března 2008 v 17:10 Obrázky
Některé jsou sice fotomontáže, nebo jsou kreslené, ale jsou docela povedené.


ginny_harry_4ver's photo from 7/1/07

ginny_harry_4ver's photo from 6/13/07
Diplom za 3.bleskovku

21. března 2008 v 10:45 | Zmazka
Doufám že se líbí :)

Bleskovka č.3 (obtížná)

21. března 2008 v 10:15 | Zmazka
1. Koho hraje ve filmu tenhle člověk?
2.Jakým zaklínadlem se vykouzlí znamění zla?
3.Jaké je Ronovo prostřední jméno?
a)Gregory
b)Billus
c)Artur
d)Jim
4.Ktere koste v Harryho svete jeste neexistuje?
a)Proutenka 90
b)Zizniva cara
c)Masarka
d)Brundibar

Další fotečka

21. března 2008 v 9:32 Harry Potter a Princ dvojí krve
Na obrázku jsou Harry, Ron a Hermiona v Nebelvírské společenské místnosti. Harry ukazuje Hermioně něco z Princovy učebnice lektvarů, Hermiona si čte denní věštec.
Článek v již zmiňovaném magazínu tvrdí, že tento obrázek je ze scény, která se vyhrotí k tomu, že Hermiona vykouzlí hejno ptáčků, kteří zaútočí na Rona, což je scéna z knihy.

Úvod

20. března 2008 v 19:00 | Marcelka |  Jelen a Laň
Dámy a pánové, asi především dámy, představuji vám svoji staronovou povídku (povídka byla napsána už dávno, ale teď jsem se rozhodla ji dát trochu do pucu) Jelen a Laň. Jedná se o příběh, Lily a Jamese a jejich přátel. Celou dobu jsem se snažila, aby povídka aspoň trochu seděla do toho, co jsme četli v knize. V první kapitolce jen zhruba zopakuju, jak se ti dva seznámily, zbytek děje se vrací do sedmého ročníku. Doufám, že se vám bude povídka líbit.

Hlavní postavy: Lily Evansová, James Potter, …
Doba a místo: 7. ročník, Bradavice
Věkové omezení: zatím bez omezení

Jinak za veškeré chyby a překlepy se srdečně omlouvám :-D
1. kapitolka ZDE.

Severus Snape

17. března 2008 v 16:27 Postavy
Jméno: Severus Snape
Přezdívka: Srabus
Vztah k Harrymu: Profesor,co Harryho nesnáší...
Proměna: //
Popis: Severus stejně jako Lily do Pobertů nepatří,ale velmi často měl tu smůlu je potkat. Pobertové často Snapea šikanovali,ale je pravda,že on taky nebyl žádný svatoušek. Od té doby,co málem James,Severuse připravil o život ho bytostně nenáviděl a jeho syna Harryho z jistých důvodů také. Miloval Harryho matku Lili.

Pobertové

17. března 2008 v 16:23 PostavyJméno: James Potter
Přezdívka: Dvanácterák
Vztah k Harrymu: Otec
Proměna: Jelen
Popis: James Potter je otcem Harryho, který se mu velmi (až na oči) podobá. Z popisu J.K.R. víme, že James byl velmi chytrý čaroděj a Harry po něm zdědil neviditelný plášť. Možná měl sklony k menší šikaně Severuse Snapea (nj,musíme si to jednou připustit),ale jak je známo,v sedmém ročníku se uklidnil. Jamese Pottera zavraždil lord Voldemort.Jméno: Sirius Black
Přezdívka: Tichošlápek
Vztah k Harrymu: Kmotr
Proměna: Pes
Popis: Sirius Black je kmotrem Harryho. Protože byl Sirius zavřen v Azkabanu za vraždy,které nespáchal, nemohl dát Harrymu vědět a ten musel žít u Dursleyových. Sirius byl nejlepším přítelem Jamese Pottera a v poslední chvíli odřekl,když se ho James s Lily ptali,jestli by se nestal jejich strážcem tajemství. Siriuse Blacka zavraždila jeho sestřenice Belatrix Lestrangeová.Jméno: Remus Lupin
Přezdívka: Naměsíčník
Vztah k Harrymu: Přítel
Proměna: Vlkodlak
Popis: Remus Lupin je dobrý přítel Harryho. Poprvé se setkali ve vlaku ve třetí knize,kdy Remus použil Patronovo zaklínadlo na mozkomora. Poté se ukázalo,že Lupin byl ten nejlepším učitelem obrany,kterého kdy měli tu čest studenti Harryho ročníku potkat. Kvůli Remusovi byla zasazena vrba mlátička a jeho kamarádi se stali zvěromágy. Lupin je také členem Fénixova řádu a je do něj zamilovaná bystrozorka Nymfadora Tonksová s kterou bude mít sina Tedyho.Jméno: Peter Pettigrew
Přezdívka: Červíček
Vztah k Harrymu: Nepřítel
Proměna: Krysa
Popis: Peter je poslední z tzv.Pobertů. Harry se s ním setkal zatím třikrát a to ve třetím a čtvrtém ročníku a v sedmičce. Peter vlastně pomohl zavraždit Harryho rodiče,protože se stal ''Strážcem tajemství'' a prozradil Voldemortovi,kde se Lily s Jamesem skrývají. Kvůli Peterovi byl také Sirius Black poslán do Azkabanského vězení. Pettigrew se mění v krysu,aby mohl stisknout suk a tak znehybnit vrbu mlátičku. Jinak je to Ronova krysa.Uškrtí ho Voldemortova ruka.